Fotografia biznesowa – zdjęcia profilowe

W kampaniach marketingowych często wykorzystuje się zdjęcia portretowe ważnych postaci związanych z firmą.

Do czego są one potrzebne?

W materiałach promocyjnych, kampaniach medialnych oraz czasopismach nieraz wykorzystuje się zdjęcia prezesa i zarządu firmy, oraz pracowników.

Obecnie media społecznościowe odgrywają coraz większą rolę w prezentowaniu publicznego wizerunku firmy. Do skutecznej promocji w internecie potrzebne są m. in. zdjęcia profilowe na Facebook oraz Twitter. Wiele firm korzysta również z możliwości oferowanych przez portal LinkedIn, dzięki któremu nawiązuje się kontakty z z klientami. Warto więc w tym celu przygotować profesjonalne zdjęcia do LinkedIn i innych portali, żeby optymalnie zaprezentować swój wizerunek.

Wiele firm wykorzystuje w tym celu zdjęcia zrobione u typowego fotografa. Niemniej jednak, takie obrazki często prezentują nieatrakcyjny wizerunek postaci. Niekorzystny profil, nienaturalne oświetlenie, brak opracowania graficznego, makijażu biznesowego i stosownego tła sprawiają, że wykonane w ten sposób zdjęcie ma charakter wyłącznie informacyjny i wywołuje niekorzystne wrażenia u widzów. Szkoda marnować taką szansę, ponieważ profesjonalne zdjęcia biznesowe umożliwiają konsekwentne budowanie wizerunku profesjonalnej, wiarygodnej i godnej zaufania osoby i firmy.